ПАЛІТРА МОЖЛИВОСТЕЙ, СПРЯМОВАНИХ НА РОЗВИТОК «SOFT SKILLS»

Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Чернівецькій області на 2024 рік та Плану заходів Декади професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області, затвердженого наказом ДОН ЧОВА від 13.05.2024 №169, 30 травня 2024 року на базі ВПХУ № 5 м. Чернівці проведено коворкінг на тему: «Палітра можливостей, спрямованих на розвиток «soft skills»: інноваційні методики і технології».
Цільова група: заступники директорів з навчально-виховної роботи та голови методичних комісій класних керівників, вихователів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області.
Захід проводився в межах реалізації ІІ формувального етапу експерименту регіонального рівня «Формування м’яких навичок (soft skills) як пріоритет у вихованні молоді в сучасних умовах», який проходить під науковим керівництвом ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України. До експерименту залучені 4 ЗП(ПТ)О: ВПУ № 3 м.Чернівці, ВПХУ № 5 м.Чернівці, Чернівецьке вище комерційне училище ДТЕУ, Чернівецький професійний ліцей сфери послуг.
🔷 З вітальним словом до учасників заходу звернулися Світлана Микитюк, директор НМЦ ПТО у Чернівецькій області та Наталія Бойчук, директор Вищого професійного художнього училища № 5 м.Чернівці.
У своєму виступі Світлана Микитюк звернула увагу на важливості формування м’яких навичок у здобувачів освіти, як таких, що допомагають молоді працювати та активно взаємодіяти з людьми, допомагати їм, коли це необхідно, а також сприймати та поважати різні думки, критично мислити, працювати в команді, особливо це важливо у сучасних надзвичайно складних умовах.
🔷Наталія Бойчук розповіла присутнім про історію, сьогодення та перспективи Вищого професійного художнього училища № 5 м.Чернівці.
🔷 Наталія Голубяк, методист НМЦ ПТО у Чернівецькій області, звернула увагу присутніх, що наразі реалізується ІІ формувальний етап експерименту «Формування м’яких навичок (soft skills) як пріоритет у вихованні молоді в сучасних умовах». Зупинилася на основних завданнях, які передбачені ІІ етапом Експерименту.
🔷 Наталія Федорук, заступниця з навчально-виховної роботи ВПХУ № 5 м.Чернівці поділилася досвідом упровадження технології формування м’яких навичок як необхідної складової виховання.
🔷 На організаційно-педагогічні умови формування м’яких навичок здобувачів освіти у виховному просторі закладу П(ПТ)О звернула увагу Альона Швець, практичний психолог Чернівецького вищого комерційного училища ДТЕУ.
🔷 Одарка Софійчук, практичний психолог ВПУ №3 м.Чернівці, поділилася досвідом оцінки рівнів сформованості м’яких навичок у здобувачів освіти.
🔷 У практичній частині учасники коворкінгу взяли участь у тренінгу з розвитку soft skills на тему: «Формування команди», який провела Альона Швець. Та подивилися розважально-пізнавальну гру «Моя Україна», яку провела зі здобувачами освіти Людмила Лазар, соціальний педагог ВПХУ № 5 м. Чернівці.
Під час фідбеку учасники заходу обмінювалися думками, враженнями та зазначили важливість розвитку м’яких навичок у здобувачів освіти.
На завершення Алла Болгова, голова методичної комісії класних керівників ВПХУ № 5 м. Чернівці, провела чудову екскурсію старим містом.

Адреса

вул. Якоба фон Петровича, 16

м. Чернівці

58000

Контактні дані

Тел. (0372) 52-34-08

e-mail: nmc_pto_cv @ukr.net

facebook

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця: 8.30 - 17.00

Обідня перерва: 12.00 - 12.30

Вихідні: субота, неділя

Мапа

Меню