МАЙБУТНІ КУХАРІ ТА КОНДИТЕРИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОЙШЛИ НАВЧАННЯ В ЛАТВІЇ В МЕЖАХ ПРОГРАМИ ЕРАЗМУС+

Еrasmus + - це програма Європейського Союзу з підтримки освіти, навчання, молоді і спорту в Європі. Разом з понад 150 країнами світу Україна є однією з країн-партнерів програми.

25 березня 2021 р. Європейська Комісія офіційно оголосила про відкриття нового етапу Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр. Затверджено бюджет програми в сумі 26,2 млрд євро. У межах Програми велика увага приділятиметься соціальній інтеграції, екологічному і цифровому переходу , а також підтримці участі молоді в демократичному житті суспільства.

Можливості програми на 2021-2027 рр., - це мобільність та співробітництво в сфері :
• вищої освіти
професійної освіти
• шкільної освіти
• освіти для дорослих
• молоді і спорту

Особливістю Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр. є новий напрямок міжнародного компоненту: розвиток потенціалу фахової передвищої та професійно-технічної освіти.
Європейська Комісія в межах Програми Еразмус+ з березня 2022 р. запровадила гнучкі процедури та виняткові заходи щодо отримання грантів на навчальну і академічну (кредитну) мобільність для підтримки українців, які є учнями/студентами/слухачами/працівниками шкіл, закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, освіти доросли та для молодих людей з України. Така підтримка дає можливість для короткотермінового навчання/ практики чи стажування/ викладання, участі у тренінгах та волонтерських ініціативах за кордоном.

У рамка міжнародної програми Еразмус+ Person mobility для навчальних цілей No 2022-1-LV01-KA121-VET-00006606 та відповідно до угоди про співпрацю у сфері освітньої діяльності між Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Чернівецькій області (Resource Center for Technical and Vocational Education and Training, Chernivtsi oblast) та Ризьким технікумом туризму та творчої індустрії (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums), дві делегації здобувачів освіти професії “Кухар, кондитер” у супроводі педагогічних працівників (Чернівецьке вище комерційне училище ДТЕУ та Професійно-технічне училище № 8 м. Чернівці) в межах програми навчальної мобільності та для обміну успішними практиками протягом жовтня-грудня 2022 року перебували на навчанні в Ризькому технікумі туризму та творчої індустрії в м. Рига, Латвійська Республіка.

Протягом навчання молодь вивчала інновації в кулінарній індустрії під керівництвом викладачів технікуму, в рамках практичної програми Erasmus+. Окрім практичного навчання з напряму «Інновації в кулінарії», здобувачі освіти знайомилися з латвійською культурою та мовою.
3 листопада 2022 року, як підсумок навчання, в технікумі відбулась презентація ресторану українського колориту «Буковина» - Ukrainas garšu pop-up restorāns "BUKOVYNA", який підготували здобувачі освіти та викладачі, які отримали завдання — придумати назву ресторану, скласти меню, оформити залу, засервірувати столи, приготувати страви і представити традиційну українську кухню. Юні кулінари облаштували навчальний ресторан технікуму та готували традиційні українські страви для частування гостей.

У межах реалізації проєкт Еразмус+ педагоги та здобувачі освіти отримали можливості:

  • поглибити міжнародні зв’язки у системі професійної освіти України та Латвії, країн Європейського Союзу;
  • посилити ключові компетентності та навички, зокрема вивчення мови та набуття цифрових навичок;
  • розвитку професійних навичок, необхідних на в даний час та в майбутньому на ринку праці;
  • обміну кращими практиками та сприяння використанню нових та інноваційних педагогічних методів і технологій, а також підтримки
  • професійного розвитку викладачів професійної освіти;
  • нарощування спроможності закладів професійної освіти для виконання високоякісних проєктів мобільності та їх здатності формувати якісні партнерства під час розробки власної стратегії інтернаціоналізації;
  • покращити якість формальної, інформальної та неформальної освіти.

Адреса

вул. Якоба фон Петровича, 16

м. Чернівці

58000

Контактні дані

Тел. (0372) 52-34-08

e-mail: nmc_pto_cv @ukr.net

facebook

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця: 8.30 - 17.00

Обідня перерва: 12.00 - 12.30

Вихідні: субота, неділя

Мапа

Меню