Реалізація проєктів всеукраїнського та міжнародного рівня

Міжнародна співпраця банерНавчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Чернівецькій області забезпечуючи вирішення основних завдань, визначених пріоритетними здійснює міжнародне співробітництво у межах своєї компетенції, керуючись Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.


 

МАЙБУТНІ КУХАРІ ТА КОНДИТЕРИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОЙШЛИ НАВЧАННЯ В ЛАТВІЇ В МЕЖАХ ПРОГРАМИ ЕРАЗМУС+

Еrasmus + - це програма Європейського Союзу з підтримки освіти, навчання, молоді і спорту в Європі. Разом з понад 150 країнами світу Україна є однією з країн-партнерів програми.

25 березня 2021 р. Європейська Комісія офіційно оголосила про відкриття нового етапу Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр. Затверджено бюджет програми в сумі 26,2 млрд євро. У межах Програми велика увага приділятиметься соціальній інтеграції, екологічному і цифровому переходу , а також підтримці участі молоді в демократичному житті суспільства.

Можливості програми на 2021-2027 рр., - це мобільність та співробітництво в сфері :
• вищої освіти
професійної освіти
• шкільної освіти
• освіти для дорослих
• молоді і спорту

Особливістю Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр. є новий напрямок міжнародного компоненту: розвиток потенціалу фахової передвищої та професійно-технічної освіти.
Європейська Комісія в межах Програми Еразмус+ з березня 2022 р. запровадила гнучкі процедури та виняткові заходи щодо отримання грантів на навчальну і академічну (кредитну) мобільність для підтримки українців, які є учнями/студентами/слухачами/працівниками шкіл, закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, освіти доросли та для молодих людей з України. Така підтримка дає можливість для короткотермінового навчання/ практики чи стажування/ викладання, участі у тренінгах та волонтерських ініціативах за кордоном.

У рамка міжнародної програми Еразмус+ Person mobility для навчальних цілей No 2022-1-LV01-KA121-VET-00006606 та відповідно до угоди про співпрацю у сфері освітньої діяльності між Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Чернівецькій області (Resource Center for Technical and Vocational Education and Training, Chernivtsi oblast) та Ризьким технікумом туризму та творчої індустрії (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums), дві делегації здобувачів освіти професії “Кухар, кондитер” у супроводі педагогічних працівників (Чернівецьке вище комерційне училище ДТЕУ та Професійно-технічне училище № 8 м. Чернівці) в межах програми навчальної мобільності та для обміну успішними практиками протягом жовтня-грудня 2022 року перебували на навчанні в Ризькому технікумі туризму та творчої індустрії в м. Рига, Латвійська Республіка.

Протягом навчання молодь вивчала інновації в кулінарній індустрії під керівництвом викладачів технікуму, в рамках практичної програми Erasmus+. Окрім практичного навчання з напряму «Інновації в кулінарії», здобувачі освіти знайомилися з латвійською культурою та мовою.
3 листопада 2022 року, як підсумок навчання, в технікумі відбулась презентація ресторану українського колориту «Буковина» - Ukrainas garšu pop-up restorāns "BUKOVYNA", який підготували здобувачі освіти та викладачі, які отримали завдання — придумати назву ресторану, скласти меню, оформити залу, засервірувати столи, приготувати страви і представити традиційну українську кухню. Юні кулінари облаштували навчальний ресторан технікуму та готували традиційні українські страви для частування гостей.

У межах реалізації проєкт Еразмус+ педагоги та здобувачі освіти отримали можливості:

  • поглибити міжнародні зв’язки у системі професійної освіти України та Латвії, країн Європейського Союзу;
  • посилити ключові компетентності та навички, зокрема вивчення мови та набуття цифрових навичок;
  • розвитку професійних навичок, необхідних на в даний час та в майбутньому на ринку праці;
  • обміну кращими практиками та сприяння використанню нових та інноваційних педагогічних методів і технологій, а також підтримки
  • професійного розвитку викладачів професійної освіти;
  • нарощування спроможності закладів професійної освіти для виконання високоякісних проєктів мобільності та їх здатності формувати якісні партнерства під час розробки власної стратегії інтернаціоналізації;
  • покращити якість формальної, інформальної та неформальної освіти.

Проєкти і міжнародна співпраця у 2019-2020 роках

Вектор міжнародної співпраці Центру спрямований на розробку проектів спільної навчально-виробничої діяльності; роботу у європейській асоціації AEHT; реалізацію проектів транскордонної співпраці, поширення й популяризацію досвіду роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області.
Реалізація програми з міжнародної діяльності має чітку структурованість і аргументованість. Упродовж упродовж  2019-2020 років проведено:  2 візити з обміну досвідом педагогічних працівників, 2 візити здобувачів освіти до Ризького коледжу туризму та творчої індустрії,   здійснюється супровід 4 проєктів (АЕНТ – 2 за ініціативи Центру, 2 – EU4Skills, за участі центру з  ГО «Міжнародна фундація розвитку» та  виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ),       здійснюється реалізація проєктів у межах транскордонної співпраці «Україна-Румунія».
Відповідно  до    плану    роботи    НМЦ    ПТО   у   Чернівецькій   області 20 лютого 2019 року, на базі Вищого професійного училища радіоелектроніки було проведено Міжнародну панельну дискусію на тему «Сучасні тенденції та компетентності VET освіти - ключові стратегії розбудови успішної професійної кар’єри» в режимі он-лайн. У заході взяли участь представники іноземних партнерських закладів: Нормундс Тілтиньш та Аріта Ошіня – топ-менеджери RVT (Ризький державний технікум) м.Рига, Латвія; Даінора Павалкіте та Вікторія Маркевічене – топ-менеджери Каунаського центру харчової промисловості та торгівлі, м.Каунас, Литва, працівників НМЦ ПТО у Чернівецькій області, директори та заступники директорів ЗПО м. Чернівці. Учасники панельної дискусії прийняли резолюцію спільних дій щодо розбудови міжнародної діяльності професійно-технічної освіти Чернівецької області.
Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Чернівецькій області щодо  участі у міжнародних обмінах делегаціями здобувачів освіти та викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з 25 травня по 02 червня 2019 року відбулася поїздка в Латвію до Ризького технікуму туризму та творчої індустрії (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, (RTRIT) 

За координації Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області здійснювалася  робота участі педагогів та здобувачів освіти ЗПО області готельного та ресторанного напряму у міжнародному проєкті «Christmas in Europe (2018 – Рига, Латвія; 2019 - Барселона (Іспанія, який проводиться європейською асоціацією закладів освіти туристичного господарства та готельного сервісу

Центром здійснюється робота з реалізації проєктів EU4Skills, «Термомодернізація та утеплення фасадів будівель: через навчання до енергоефективності» (ГО «Міжнародна фундація розвитку» та  виконується  Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). У межах Програми EU4Skills фахівці Центру долучилися до аналізу мережі закладів професійної освіти області, заходів з реалізації програми. Здійснюється реалізація проектів  у межах транскордонної співпраці «Україна-Румунія» для молоді віком 15-20 років з розвитку ремесл та педагогічних працівників з розвитку креативних практик.

Адреса

вул. Якоба фон Петровича, 16

м. Чернівці

58000

Контактні дані

Тел. (0372) 52-34-08

e-mail: nmc_pto_cv @ukr.net

facebook

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця: 8.30 - 17.00

Обідня перерва: 12.00 - 12.30

Вихідні: субота, неділя

Мапа

Меню