ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ У ПІДГОТОВЦІ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ ПРОФЕСІЙ БУДІВНИЦТВА ТА ДЕРЕВООБРОБНОЇ ГАЛУЗІ

29 травня 2024 року в межах Декади ПТО Чернівецької області (наказ ДОН ЧОВА від 13.05.2024 № 169) та відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2024 рік, відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання з підготовки кваліфікованих робітників будівництва, деревообробної галузі та живопису закладів П(ПТ)О області — «Використання цифрових технологій у підготовці кваліфікованих робітників професій будівництва та деревообробної галузі» на базі ДПТНЗ «Чернівецький професійний будівельний ліцей».
Роботу засідання розпочала Світлана Вишневська, методист НМЦ ПТО у Чернівецькій області, представивши гостей заходу та план роботи згідно з означеною темою.
🔶 З вітальним словом до учасників засідання звернулася Віра Китайгородська, начальник відділу зайнятості населення та додержання законодавства про працю департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради. У своєму виступі Віра Микитівна акцентувала увагу присутніх на важливості співпраці закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області з органами місцевого самоврядування, необхідності організації спільних заходів щодо взаємодії закладів П(ПТ)О області з роботодавцями краю.
_____________________________
Засідання продовжилося доповідями 5 спікерів:
🔶 Луговська Наталія Теофілівна, директор ДПТНЗ «Чернівецький професійний будівельний ліцей» поділилася досвідом участі закладу в Проєкті EduP “Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні та розповіла про можливості використання Платформа Junior випускниками закладів професійної освіти для швидкого пошуку роботи;
🔶 Кольба Йосип Васильович, викладач спецдисциплін Вищого професійного училища № 24 м. Заставна розповів про досвід участі та реалізації Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні»;
🔶 Вишневська Світлана Андріївна, методист НМЦ ПТО у Чернівецькій, висвітлила тему формування цифрових компетентностей викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання будівельної сфери та надала рекомендації щодо використання цифрових інструментів у професійній діяльності;
🔶 Вільничук Надія Василівна, викладач будівельних дисциплін Вищого професійного художнього училища № 5 м. Чернівці, у своєму виступі «Використання сучасних онлайн ресурсів у професійній діяльності викладача будівельних дисциплін» презентувала досвід використання цифрових застосунків: Canva, Mentimeter, LearningApps;
🔶 Войцицький Богдан Станіславович, майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Чернівецький професійний будівельний ліцей», представив досвід впровадження та використання імерсивних технологій при підготовці кваліфікованих робітників будівництва. Зокрема присутнім було продемонстровано VR-обладнання від французької компанії Mimbus (потужний комп’ютер, VR-окуляри та контролери віртуальної реальності) та його використання під час теоретично-професійної підготовки майбутніх будівельників.

Засідання завершилося обговоренням проєкту нового закону «Про професійну освіту», який Міністерство освіти і науки України пропонувало для громадського обговорення. Були означені зміни, що стосуються визнання кваліфікацій майбутніх випускників, активного залучення бізнесу до освітнього процесу, розширення автономії закладів, поліпшення освітніх програм, а також оновлення термінології.

Також увагу присутніх було зосереджено на необхідності використання цифрових технологій для систематизації комплексно-методичного забезпечення професій за якими здійснюється підготовка кваліфікованих робітників у будівельній сфері.

Адреса

вул. Якоба фон Петровича, 16

м. Чернівці

58000

Контактні дані

Тел. (0372) 52-34-08

e-mail: nmc_pto_cv @ukr.net

facebook

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця: 8.30 - 17.00

Обідня перерва: 12.00 - 12.30

Вихідні: субота, неділя

Мапа

Меню