STUDY TOUR FOR VET EDUCATORS TO THE CZECH REPUBLIC

З 25 травня по 1 червня 2024 року директор НМЦ ПТО у Чернівецькій області, Микитюк Світлана перебувала з робочим візитом з обміну досвідом у Чеській Республіці у складі делегації представників Міністерства освіти і науки України, органів управління професійною (професійно-технічною) освітою, а також керівників (працівників) закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Метою візиту було ознайомлення з реформами у сфері професійної освіти та вивчення досвіду ефективного управління в межах національної системи професійної освіти.

Візити з обміну досвідом здійснюється Програмою Розвитку ООН в межах програми ООН з відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Візит передбачав насичену і щільну програму заходів та зустрічей:

27 травня 2024 року, згідно програми перебування у Чехії українські колеги познайомилися з роботою Міністерства освіти, молоді та спорту та поспілкувалися з Карелом Коваржом, заступником інспектора центральної школи та директором відділу інспекційної діяльності Чеської шкільної інспекції.
Делегація українських освітян продовжила вивчення досвіду Вищої професійної школи інформатики та середньої школи електротехніки, мультимедіа та інформатики, які надають освіту за чотирма напрямами зрілості, одним напрямом навчання та чотирма напрямками вищих професійних шкіл.
Крім того, тут є можливість скороченого навчання для отримання сертифіката викладача в галузі електротехніки для випускників напрямів зрілості та розширення навчання для випускників напрямків навчання, які хочуть розширити свою освіту та отримати сертифікат зрілості.

28 травня 2024 року, українські освітяни відвідали Чеську торгову палату, національний орган Worldskills та Euroskills (Czech Chamber of Commerce, national authority for Worldskills and Euroskills) та мали зустріч з директором департаменту освіти Хелена Уловцова (Helena Úlovcova).
Також українська делегація познайомилася з роботою Яровської середньої професійної школи (Střední odborné škola Jarov), яку презентував директор, Милослав Янечек.

29 травня 2024 року, Світлана Микитюк, директор НМЦ ПТО у Чернівецькій області, разом з колегами перебувала у місті Карлові Вари, де ознайомилася з роботою Скляного заводу «Мозер»/Moser Glass Factory.
Moser – це чеська компанія, яка спеціалізується на виробництві розкішного кришталю ручної роботи без вмісту свинцю. Компанія почала свою діяльність у 1857 році, коли Людвіг Мозер, талановитий гравер і бізнесмен, відкрив граверну майстерню та магазин у курортному місті Карлові Вари. Кришталь Moser отримав всесвітнє визнання завдяки своїй унікальній красі, якості, а також непідвладному часу дизайну та майстерності склярів. Торгова марка Moser стала світовим поняттям розкішного кришталю та символом досконалої ручної обробки.
Для виготовлення однієї вази потрібно понад 40 склодувів. Склодуви часто працюють із заготовками, які важать понад 25 кг. З 1893 року Moser використовує лише безсвинцевий кришталь, що вимагає високої майстерності робітників. Формування і виготовлення виробів за такою технологією на склодувній трубці дуже обмежене в часі, через твердість матеріалу його важко різати. Безсвинцевий кришталь відрізняється чистотою, блиском, твердістю та безпечністю для склодувів та довкілля.
Згідно з програмою перебування у Чехії, освітяни України відвідали Карловарську середню школу декоративно-прикладного мистецтва, кераміки та скла/ Střední uměleckoprůmyslová škola keramická a sklářská Karlovy Vary.
Школа пропонує освіту за семи напрямками зрілості та двома аудиторними напрямками. Школа має якісне технічне оснащення для викладання загальноосвітніх та професійних предметів. Практичні заняття проходять в сучасно обладнаних профільних аудиторіях.
Базуючись на багаторічному досвіді викладання дизайну кераміки та порцеляни, школа почала пропонувати інші сфери мистецтва - графічний дизайн, прикладна фотографія та медіа, дизайн одягу. У 2018 році діапазон мистецьких галузей було розширено, щоб включити дизайн скла, завдяки чому ті, хто цікавиться сферою скла, тепер також можуть здати іспити в Карлових Варах.
Українська делегація також завітала до адміністрації Карловарського краю/Krajský úřad Karlovarského kraje, де відбулася зустріч з керівництвом департаменту освіти краю Карлові Вари.

30 травня 2024 року, Study tour for VET educators розпочався для української делегації з робочого сніданку з представниками Регіональної адміністрації м. Пльзень, зокрема з губернатором Плзеньського краю та Міланом Козелом, начальником відділу зовнішніх зв'язків Управління зовнішніх зв'язків Офісу губернатора.
Згідно з програмою перебування у Чехії, освітяни України відвідали Середню медичну школу/Střední zdravotnická škola та Вище медичне училище/ Vyšší odborná škola zdravotnická, де зустрілися з директоркою, доктором філософії Іваною Кржижовою.
Також українські колеги відвідали компанію APB, яка надає широкий спектр послуг, включаючи земляні роботи, будівельні роботи, демонтаж та багато іншого.

31 травня 2024 року, делегація українських освітян вивчала досвід чеських колег у закладі, який поєднує Вищу професійну школу та Автомобільно-технічне середнє промислове училище/Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola automobilní a technická.
Школа надає своїм студентам базові знання в галузі автомобільної техніки, машинобудування та транспорту. Дуже важливим партнером школи є компанія Škoda Auto Mladá Boleslav, яка постійно оснащує школу своїми транспортними засобами, необхідними для навчання, а також навчає викладачів фахових предметів, практики та професійної підготовки у своєму навчальному центрі, де вони мають можливість отримати новітні знання щодо конструкції транспортних засобів та їх обслуговування.
У програмі візиту було заплановано відвідання компанії CB Auto, яка працює в сфері офіційного продажу та сервісу автомобілів з 1992 року.
Українські освітяни познайомилися з роботою Вищої професійної школи та Середньої сільськогосподарської школи/Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola.
Школа з понад сторічною історією, сьогодні пропонує чотири напрями навчання: садівництво, агропідприємництво, природничі науки, ветеринарія. Школа має три відділення з підготовки фермерів, конярів та садівник. Школа має чудовий досвід міжнародної співпраці з обміну студентами.
Студенти вивчаючи підприємництво створюють компанії зі своїми однокурсниками та беруть участь у її розвитку. В розпорядженні школи власна ферма, критий і зовнішній манежі, власне поле для гольфу, сади, оранжерея, стайні з конями та власні трактори.

Адреса

вул. Якоба фон Петровича, 16

м. Чернівці

58000

Контактні дані

Тел. (0372) 52-34-08

e-mail: nmc_pto_cv @ukr.net

facebook

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця: 8.30 - 17.00

Обідня перерва: 12.00 - 12.30

Вихідні: субота, неділя

Мапа

Меню